Vrouwen Longa’59 weer in training

ZIEUWENT - Het eerste damesteam is begonnen aan de 51ste jaargang. Het team is gisteren (maandag) in het Zieuwentse Sourcy Center onder leiding van Adrian Ferulik aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen in de A-League begonnen.


NIEUWE SPEELSTERS
Aanwezig waren maandagmiddag vier van de vijf nieuwe speelsters die door het bestuur van de Stichting Topvolleybal Oost Gelre gecontracteerd zijn. Yulia Esina, de 22-jarige Russische midaanvalster, is nog niet in Lichtenvoorde gearriveerd. Zij wacht op het visum dat waarschijnlijk nog deze week aan haar verstrekt zal worden.
De wel aanwezige nieuwelingen waren de achttienjarige Lisa Harmsen (ex-Orion) uit Hengelo G, de eveneens van Orion afkomstige vijftienjarige spelverdeelster Sterre van Doorn (Neede) die afgelopen week met het nationale jeugdteam nog deelnam aan het achtlandentoernooi in Zweden, de 24-jarige Kamila Bugajska uit Gaanderen die de afgelopen seizoen voor Halley speelde en de 18-jarige Annelin Pasveer uit Enschede die als libero gaat fungeren. Zij is afkomstig van Havoc. Sterre en Lisa waren eerder al actief voor Longa, als lid van de volleybalschool Sourcy.

FYSIOTHERAPEUTEN
Daarnaast waren ook de twee nieuwe fysiotherapeuten van het team, Sjaak Jansen en Manon Berendsen, aanwezig. Zij volgen Saskia Otten-Manschot op die na twaalf jaar is gestopt met haar werkzaamheden voor het team.

Van de ploeg van vorig jaar waren Kim Renkema, Florieke Eggermont, Loes Hollink en Marije van der Velde bij de eerste training aanwezig. Moniek Jansen voegt zich later bij de groep. Zij viert nog vakantie vanwege het drukke programma dat ze afgelopen zomer met de nationale jeugdselectie moest afwerken.
Longa hoopt volgende week nog rond te komen met een diagonaalspeelster en is nog op zoek naar een passer-loper. Onderhandelingen met mogelijke kandidaten ketsten af.

Ferulik heeft voor de komende weken een pittig programma voorbereid. Voorlopig wordt elke dag van 15 uur tot 18.30 uur een programma gevolgd met naast de specifieke volleybaltraining ook veel aandacht voor conditionele aspecten. Tussendoor zullen oefenwedstrijden en – toernooien worden gespeeld.

VERTROKKEN
Vertrokken zijn spelverdeelster Ellen Krabben (naar Roemenië), Nathalie Reulink en Lonneke Sloetjes (naar Pollux), Bianca Gommans (naar Alterno) en Linda te Molder (naar Favorita).

 

Momenteel werken we hard aan de website om deze zo snel mogelijk up-to-date en compleet te krijgen. Staat de informatie die je zoekt nog niet op de website, kom dan later nog eens terug voor een bezoek of stel de vraag door middel van ons contactformulier.

Onze excuses voor het ongemak.